Najlepszy przyjaciel dziewczynki – zabawki dla małych panienek

Najlepszy przyjaciel dziewczynki – zabawki dla małych panienek

Zabawki — niegdyś banalnie proste, skonstruowane z kawałka drewna lub kłębka szmatek, dziś cudeńka technologiczne oraz zaawansowane zarówno w kwestii wyglądu i funkcji. Zabawki obecne były w roli społecznej od zawsze, ale od ich pierwotnych wersji przeszły zupełną metamorfozę do dzisiaj. Obecnie coraz częściej mają one jedynie bawić i zajmować czas, niż uczyć i rozwijać. Jednak wciąż istnieją zabawki, które pełnią obie funkcje i wpływają na kształtowanie dziecka do pewnej roli społecznej.

Kuchnia dla dzieci drewniana i asortyment

Zabawką, która może stereotypowo, ale dość skutecznie wpływa na rozwój dziecka jest kuchnia dla dzieci. Dedykowana z założenia przede wszystkim dla dziewczynek ze względu na utarty stereotyp kobiecości, gdzie kobiet ma zajmować się ogniskiem domowym — gotowaniem, sprzątaniem, pielęgnowaniem i opieką nad dziećmi. Ciekawe jest, że pierwotnie (jak większość zabawek) kuchnia zabawka była drewnianą kuchnią dla dzieci o dość dużym rozmiarze. Taka drewniana kuchnia dla dzieci nie tylko przygotowywała dziewczynki do pełnienia roli gosposi domowej, ale także pomagała rozwinąć wyobraźnię czy koncentrację. Kuchenka dla dzieci zazwyczaj nie miała zbyt wielu funkcji, więc działała głównie na wyobraźni dziecka. Takie proste i bardziej zaawansowane kuchenki oraz inne przykłady asortymentu domowego dla dzieci można zakupić na https://zabawki-gry.pl/Kuchnie-dla-dzieci,c,28 .

Przytulanki

Idealna zabawka kiedyś i niezmiennie dziś, choć obecnie często nie tak banalnie prosta ze względu na dodatkowe funkcje głosu czy ruchu to oczywiście Przytulanka. Najbardziej kultową stał się pluszowy miś, który powstał dopiero w zeszłym wieku. Jednak szybko podbił serca dorosłych i dzieci, wpisując się na zawsze na kartach historii zabawek. Pluszaki rozwijają w dzieciach wyobraźnię, ale przede wszystkim emocje i reakcje na bodźce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *