Quad dla dziecka? Jak najbardziej!

Quad dla dziecka? Jak najbardziej!

Rowerek, klocki? Tego rodzaju przestarzałe zabawki odeszły już w niepamięć, ponieważ obecnie rozchwytywanym prezentem są quady elektryczne dla dzieci! Zabawki te przeznaczone są nawet dla przedszkolaków. Jeśli więc chcemy sprawić swojemu maluchowi niespodziankę na urodziny lub inną uroczystość, to warto zajrzeć na stronę https://zabawki-gry.pl/Quady-dla-dzieci,c,49.

Współcześnie producenci wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom najmłodszym. Na rynku znajdziemy nowe elektryczne mini quady dziecięce w całkiem niskiej cenie z automatyczną skrzynią biegów i biegiem wstecznym. Wszystko projektowane jest w trosce o zadowolenie i radość naszych pociech.

Wszystko pod kontrolą!

Nie musicie obawiać się o zdrowie maluszka, ponieważ quady elektryczne dla dzieci są pojazdami bezpiecznymi i w pełni przystosowanymi do wieku, wagi i wzrostu użytkownika. Producent takiej samobieżnej zabawki musi podać w opisie oraz na opakowaniu produktu wiek, oraz wagę dziecka, do którego jest ona przeznaczona. Jest to orientacyjny wskaźnik, który pokazuje jak wymagający jest dany model, jak duże dziecko poradzi sobie z właściwą obsługą oraz jaka jest wytrzymałość wagowa sprzętu. Warto wiedzieć, że im szybszy sprzęt, tym większe dziecko.

Quady a przepisy

Decydując się na quada dla dziecka musimy mieć świadomość, że obowiązują określone przepisy regulujące zasady prowadzenia takich pojazdów. Aby samodzielnie prowadzić quad poruszający się po drogach publicznych trzeba mieć ukończone 14 lat i posiadać prawo jazdy kategorii AM. Tylko taki dokument uprawnia do prowadzenia pojazdów, które osiągają maksymalną prędkość 45 km/h. Jeśli chcemy nabyć quada poruszającego się szybciej, za jego kierownicą będzie mógł zasiąść dopiero nastolatek po ukończeniu 16 roku życia, który posiada prawo jazdy kategorii B1. Oczywiście quady elektryczne dla najmłodszych nie będą poruszać się po drogach publicznych. Muszą one poruszać się wyłącznie po specjalnych torach lub terenach prywatnych.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *