Małopolska to bardzo rozrywkowy obszar Polski, choć rozrywka może tutaj przybrać różnorodne oblicze. Jedno jest pewne, niezależnie od tego, z czym kojarzy nam się rozrywka i dobra zabawa, znajdziemy to w województwie małopolskim. Impreza i klubowe klimaty? Jasne, zapraszamy do Krakowa. Góry i błogi relaks? Też mamy, w Dolinie Chochołowskiej lub Szaflarach. Nowe smaki i kulinaria? Oczywiście, nie brak tu zlotów foodtrucków, najlepszych restauracji i uroczych kawiarenek. Fun? Można wybierać — zwiedzanie, wystawy, lokale z grami planszowymi, wesołe miasteczka i parki rozrywki i wiele więcej. Co wybrać w Małopolskim? Oto kilka propozycji.
Relaks w termach
Każdy czasem lubi poleniuchować i zrelaksować się na maksa. Idealnym miejscem będą termy położone wśród gór z czystym i orzeźwiającym powietrzem, przepięknymi widokami oraz błogim spokojem i ciszą dookoła. Najpopularniejszymi są termy Szaflary, Bukowina lub Chochołowskie — wszystkie nieopodal Krakowa. Znajdziemy tu odprężenie i najlepsze spa dla duszy, ciała i umysłu z daleka od wielkomiejskiego gwaru. W dodatku, na lubujących się w pieszych wycieczkach i górskich wędrówkach czekają okoliczne szlaki i hektary szumiących lasów.
Kraków zupełnie inaczej
Warto wybrać się do Krakowa, ale wcale nie na zwiedzanie Wawelu czy kościoła Mariackiego. Ile można też zwiedzać Rynek Główny? W Krakowie warto odwiedzić zupełnie nowe miejsce na jego rozrywkowej mapie, a mianowicie klub rzucania siekierami — Axe Throwing Club firmy Bad Axe. To nowe miejsce, ale szybko zyskujące na popularności. Można tutaj pod okiem instruktorów nauczyć się rzucania siekierami do celu i jeszcze świetnie przy tym bawić. Jednak to popularna i niewielka miejscówka, więc trzeba pomyśleć o rezerwacji na stronie https://www.madaxe.pl/polish.html
Wieliczka
Na miłośników zwiedzania i historii czeka urokliwa Wieliczka. Kojarzona najbardziej z kopalnią soli, będącą obecnie muzeum, choć oferuje znacznie więcej. Częścią dzisiejszego muzeum jest również zamek Żupny, który niegdyś stanowił siedzibę główną dla połączonego przedsiębiorstwa dwóch kopalni — Bochni i Wieliczki. W roku 2013 zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. Bilety wstępu są dość drogie, ale zdecydowanie widoki są warte swojej ceny. Koniecznie trzeba wyposażyć się w lokalne pamiątki z soli lub bursztynu.