Pierwsze cztery kółka dla dziecka

Pierwsze cztery kółka dla dziecka

Jeśli chcesz podarować swojemu dziecku coś wyjątkowego, to warto zdecydować się na auto na akumulator. Pojazd taki z pewnością zafunduje maluchowi moc wrażeń. W końcu większość dzieci lubi bawić się w udawanie dorosłych oraz operować bardziej złożonymi zabawkami. Możemy zatem podarować dziecku zabawkę, która do złudzenia przypomina prawdziwy samochód i przy okazji uczy malucha, jak bezpiecznie go prowadzić.

W sklepach, jak https://zabawki-gry.pl/Samochody-na-akumulator,c,7 znajdziemy wiele pojazdów elektrycznych dla dzieci. Jaka jednak zabawka będzie odpowiednia dla naszej pociechy? Warto zaznaczyć, że tego typu pojazdy są bezpieczne i są świetną alternatywą dla quadów, będących częstymi prezentami dla dzieci, jednak dość niebezpiecznych. Z kolei auta dla dzieci na akumulator pomogą skoordynować postawę za kierownicą, a także pozwolą na nauczenie się zasady pracy akumulatora. Co jeszcze należy wiedzieć?

Jedno czy dwuosobowe auto?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem auta dla dzieci powinieneś wiedzieć, że dostępne są ich dwie wersje – jednoosobowe oraz dwuosobowe. Modele jednoosobowe zasilane są najczęściej silnikiem 6 bądź 12 woltowym. Oznacza to, że tego rodzaju zabawki mogą poruszać się z prędkością około 3 km/h na pierwszym biegu i do 6 km/h na drugim. Znajdziemy również modele, które wyposażone są w 4 silniki o mocy 45W każdy, osiągające prędkość nawet do 10 km/h. Z kolei pojazdy dwuosobowe są znacznie większe niż modele jednoosobowe – auto musi udźwignąć zarówno ciężar pasażera, jak i kierowcy. Samochody takie idealnie sprawdzą się dla rodzeństwa, ponieważ dzieci mogą na zmianę kierować pojazdem, jak również uczyć poruszania się w nim w roli pasażera. Zazwyczaj te dwuosobowe modele dla dzieci są zasilane silnikami 12 V i rozwijają prędkości do 6 km/h.

Wady i zalety pojazdu

Jak każda zabawka, tak i auta na akumulator posiadają swoje wady i zalety. Minusem jest spory koszt zakupu oraz konieczność regularnego doładowywania, jednak zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Zacznijmy od tego, że zabawka uczy zachowania na drodze i obsługi pełnowymiarowego auta. Dodatkowo pojazd oferuje interesującą zabawę z innymi dziećmi, a poprzez pilot zapewnia rodzicom całkowitą kontrolę samochodu. Konstrukcja jest zatem w 100% bezpieczna i z pewnością stanie się ulubioną zabawką dziecka.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *