Japoński masaż twarzy Kobido – czym tak właściwie jest? Ile trwa oraz jak działa?

Japoński masaż twarzy Kobido – czym tak właściwie jest? Ile trwa oraz jak działa?

Japoński masaż twarzy Kobido to popularny zabieg liftingujący, dzięki któremu można skutecznie zregenerować, wzmocnić i odżywić skórę, a jednocześnie zapobiegać pojawianiu się zmarszczek. Brzmi interesująco? To niezwykle intensywny masaż, z którego można skorzystać w wielu polskich gabinetach! Warto zatem dowiedzieć się, jakie są najważniejsze wskazania do przeprowadzenia zabiegu, ile trwa taki masaż oraz jak jeszcze zadziała na ludzką skórę. Do dzieła!

Masaż twarzy Kobido – co to jest? Podstawowe informacje

Wypadałoby rozpocząć od tego, czym tak właściwie jest wspomniany wyżej masaż twarzy Kobido, prawda? To nic innego, jak zabieg wywodzący się z chińskich i japońskich tradycji, który przyjmuje formę rytuału. Masażysta skupia się na głębokim masażu powierzchni skóry, a wykonywane ruchy są precyzyjne, pobudzające, zdecydowane oraz stosunkowo szybkie. Dzięki temu osoba korzystająca z zabiegu czuje się zrelaksowana, a jej skóra staje się pobudzona i zregenerowana. Co istotniejsze Kobido w Krakowie składa się z kilku etapów:

 • w początkowej fazie masażysta działa płynnie i w zwolnionym tempie, tak aby odprężyć masowaną osobę i przygotować ją na kompleksowy lifting,
 • później ruchy stają się szybsze i bardziej energiczne,
 • w masażu Kobido przechodzi się od etapu relaksującego do pełnego liftingu twarzy i elementów akupresury, a po drodze jest jeszcze drenaż limfatyczny.

Z masażu chętnie korzystają panie, jak i panowie, w różnym wieku. Japoński masaż twarzy Kobido w Krakowie nie może się obyć bez delikatnego szczypania, wygładzania skóry twarzy, pociągnięć czy też ugniatania. Warto to sprawdzić na własnym przykładzie!

Czego można oczekiwać po japońskim masażu twarzy Kobido? Kto powinien się na niego zdecydować?

Jak widać masaż Kobido w Krakowie może przynieść zainteresowanym osobom wiele korzyści. Te najważniejsze to m.in.:

 • niwelowanie napięcia mięśniowego,
 • wygładzanie zmarszczek,
 • odżywienie i zregenerowanie skóry,
 • poprawa krążenia krwi w skórze twarzy,
 • zmniejszenie obrzęków,
 • zmniejszenie poziomu stresu,
 • zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • poprawa owalu twarzy.

Można chcieć czegoś więcej? Masaż twarzy Kobido w Krakowie przeznaczony jest głównie dla tych osób, które zmagają się na co dzień z wiotką skórą, napięciami mięśniowymi czy też nadmiernym stresem. 

Ile trwa masaż Kobido?

Pozostało zadać jedno ważne pytanie – ile trwa masaż Kobido? Pierwsze efekty można zauważyć na własnej skórze już po jednym zabiegu. U masażysty spędzi się natomiast około 60-90 minut, w zależności m.in. od stanu skóry osoby masowanej. Co ważne, zaleca się wykonać przynajmniej kilka serii masażu Kobido. 

Masaż Kobido na krakowskim Podgórzu nie będzie dobrym wyborem dla osób ze stanami zapalnymi skóry, przerwaną ciągłością naskórka, po przebytej ekstrakcji zęba czy też zmagających się z cerą trądzikową. Masaż japoński twarzy w Krakowie zostanie wykonany jedynie wtedy, gdy zgodę na to wyrazi wykwalifikowany masażysta. Oczywiście można go wykonać w warunkach domowych, ale lepiej udać się do doświadczonego profesjonalisty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *