Co trzeba wiedzieć o sesji z noworodkiem?

Co trzeba wiedzieć o sesji z noworodkiem?

Sesja noworodkowa to specjalny rodzaj fotografii. Specjalny z różnych względów. Zacznijmy od tego, że fotograf pracuje z maluszkiem, który wymaga specjalnych warunków takich, jak spokój, cisza, ciepło i bezpieczeństwo. Co więcej, zdjęcia dla noworodka, jak żadne inne, można wykonać w sposób wyjątkowo artystyczny, dbając i często planując niemal każdy szczegół ostatecznego efektu. Zdjęcia są takie potrafią być zachwycające i stają się niezwykłą pamiątkę na całe życie. Warto jednak wiedzieć kilka spraw, zanim udamy się do fotografa.

Śpiący maluszek pozwala na ułożenie się w pięknych pozach i zastosowanie subtelnych dodatków, które w efekcie tworzą nie tylko ładny portret noworodka, ale swoiste dzieło sztuki. Ważne jest jednak, aby fotograf pamiętał i szanował fakt, że pracuje z modelem, który dopiero co się urodził. Takiemu modelowi należy się spokój i duża doza odpoczynku. W końcu poród to nie tylko wymagające przeżycie dla mamy, ale również wysiłek i spora dawka emocji dla maluszka. Wszystko musi więc przebiegać w spokojnej i przyjaznej atmosferze.

Na co rodzice powinni zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na doświadczenie samego fotografa. Na Zachodzie tego typu fotografią zajmują się fotografowie, które się w tym specjalizują. Rodzice powinni zatem szukać specjalisty w dziedzinie fotografii noworodkowej. Sprawdzajmy zatem strony studiów fotograficznych i ich realizacje. Profesjonalizm jest tutaj bardzo ważny, ponieważ nie wystarczy mieć wyłącznie umiejętności fotograficznych, ale należy również mieć wiedzę ogólno-noworodkową. Dla fotografa takiego jednym z pierwszych zainteresowań powinno być wszystko to, co dotyczy noworodka. Warto zatem dowiedzieć się więcej o osobie, którą wybieramy do uwiecznienia naszego malca i nie kierować się wyłącznie ceną sesji, ale również doświadczeniem fotografa.

Przygotowanie do sesji

Należy w odpowiednim czasie zadzwonić, najlepiej jeszcze wtedy, kiedy jest się w ciąży. Każdy fotograf posiada własny standard przeprowadzania mamy przez sesję. Ważne, żeby rodzice czuli się otoczeni opieką już od samego początku, wtedy już na sesję przyjeżdżają bez obaw. Wcześniej warto przedyskutować temat, w razie wątpliwości zawsze można o coś fotografa dopytać. Ważne, aby on sam na to pozwolił i zbudował przyjazną atmosferę. Dla całej sesji najważniejsze jest samopoczucie malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *