Co musisz wiedzieć o oświetleniu ogrodowym?

Co musisz wiedzieć o oświetleniu ogrodowym?

Każdy właściciel zielonego i pachnącego ogrodu dobrze wie, że nie ma nic przyjemniejszego niż letni wieczór spędzony wygodnie na leżaku pod gołym niebem. Oczywiście ogród musi być klimatycznie oświetlony. Odpowiednio dobierając lampy można z łatwością sprawić, że ogród będzie prezentował się wyjątkowo. Musimy jednak pamiętać, że oświetlenie nie służy tylko i wyłącznie prezentacji spektakularnych rabatek i zagonek, ale pomaga też rozjaśnić drogę do domu i innych strategicznych punktów. Podpowiadamy zatem, jak właściwie dobrać lampy ogrodowe.

Prawidłowo dobrane światło w ogrodzie doda urody całej działce. Z kolei umiejętnie rozmieszczone lampy wydobędą z ogrodu walory estetyczne oraz pomogą bezpiecznie do niego dotrzeć, znaleźć klucze oraz bezproblemowo otworzyć drzwi. Warto też dodać, że dobrze oświetlony ogród odstrasza złodziei, ponieważ wysyła informację o tym, że w domu ktoś jest i że każdy ruch na terenie posesji będzie zauważalny. Co jeszcze warto wiedzieć?

Odpowiednie oświetlenie roślin
Ogród to miejsce, gdzie możemy uprawiać warzywa, pielęgnować kwiaty i sadzić drzewa. Jest to więc okazja do artystycznej kreacji. W ciągu dnia rośliny robią wrażenie własnymi barwami, wyglądem i aromatem, jednak w ciągu nocy ich urodę należy wydobyć z ogarniających je mroków. Warto więc wybrać lampy, które pozwolą podświetlić rośliny od dołu, od góry lub pod kątem. Dzięki temu łatwo wyeksponujemy ich urok i wykorzystamy ciekawą grę światła i cienia, przykładowe realizacje znajdziemy na https://www.lampy-ogrodowe.pl/.

Nie tylko kwiatki

Jeśli chcemy oświetlić rośliny większych rozmiarów, najlepiej zastosować reflektory posiadające możliwość regulacji pod dowolnym kątem. Równie dobrym rozwiązaniem są słupki solarne, które oferują spore pole manewru w rozmieszczeniu i aranżacji oświetlenia ogrodowego. Oczywiście nie musimy skupiać się tylko i wyłącznie na kwiatach i krzewach, ponieważ równie spektakularnie wygląda oświetlenie zbiornika wodnego czy altanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *