Jak wybrać interaktywny monitor?

Monitor interaktywny to nowoczesne urządzenia służące do wyświetlania treści, odtwarzania dźwięku za pomocą funkcji dotykowej. Za generowanie treści odpowiedzialny jest osobny lub wbudowany komputer z specjalnie zainstalowanym oprogramowaniem. Wyjaśniamy na co zwracać uwagę przed zakupem urządzenia.

Monitory interaktywne to wyjątkowo ciekawe urządzenia, które coraz częściej możemy spotkać w szkołach, firmach, miejscach publicznych czy uniwersytetach. Za pomocą takiego monitora możemy sterować zarówno systemem operacyjnym, jak i aplikacjami dedykowanymi dla ekranów dotykowych. Na stronie firmy Videofonika https://videofonika.pl/produkty/ekrany-i-monitory-dotykowe-v-screens/ znajdziemy nowoczesne realizacje, jednak zanim podejmiemy decyzję, warto skonkretyzować nasze potrzeby.

Wielkość
Na wstępie należy zastanowić się nad tym, jakiej wielkości monitor będzie nam potrzebny. W tej kwestii mamy spory wybór, ponieważ możemy zakupić zarówno egzemplarze powyżej 20” lub zdecydować się na takie, które mają ich blisko 80 lub nawet więcej.

Zastosowanie
Kiedy wiemy już, jak duży powinien być monitor, warto skupić się na jego zastosowaniu. Ma ono wpływ na takie funkcjonalności, jak np. obsługa liczby punktów dotyku. Wiedząc, że z monitora będzie korzystać wiele osób symultanicznie, warto zdecydować się na opcję obsługującą 10 lub nawet 40 punktów dotyku jednocześnie. Jeżeli jednak w jednym momencie dany monitor będzie obsługiwać jedynie jedna osoba, zupełnie będą nam wystarczyć dwa punkty dotyku, co wpływa korzystnie na cenę sprzętu.

Jakość wykonania
Ta kwestia dotyczy zwłaszcza tych urządzeń, które będą naprawdę intensywnie eksploatowane, jak np. info-kioski w miejscach publicznych. W tym wypadku potrzeba nam urządzeń, które będą działały kilkanaście godzin na dobę. Warto również zdecydować się na ekrany, które z jednej strony będą miały podniesioną odporność na uszkodzenia mechaniczne, z drugiej, nie będą się palcować, przy czym sam palec osoby obsługującej monitor, dzięki specjalnym powłokom, będzie się po nich sprawnie i płynnie poruszał.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *