[[Auta dla dzieci na akumulator]] a ich wiek

Samochody na akumulator już od kilku lat śnią się naszym pociechom, które chcą doświadczyć prawdziwej jazdy. Każdy mały kierowca marzy o siedzeniu za kierownicą pięknego BMW X6, czy Audi R8. Takie auto elektryczne to doskonały prezent dla brzdąca. Nic dziwnego, że popularność tych zabawek nie słabnie, a modeli ciągle przybywa.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem samochodu dla swojej pociechy, pamiętaj, aby dostosować konstrukcję do wieku malucha. Otóż auto dla 2-latka nie nada się dla 5-latka i odwrotnie. Przed kupnem auta dla dzieci na akumulator trzeba zwrócić uwagę na jego wagę, wiek oraz wzrost. Właściwe dobranie samochodu zagwarantuje, że maluch z radością będzie jeździł swoimi nowymi czterema kółkami. Pomożemy znaleźć Tobie odpowiedni samochód.

Auto na akumulator dla 2-latka
Warto pamiętać, że znaczna większość aut elektrycznych dla dzieci przeznaczona jest dla tych od 3 roku życia. Okazuje się jednak, że można znaleźć konstrukcje dla młodszych dzieci i tak dla 2-latków idealnie sprawdzą się nieco mniejsze pojazdy z odpowiednio wyprofilowanymi siedzeniami. Taki pojazd nie powinien rozpędzać się do zawrotnych prędkości, a maluch powinien być w stanie nad nim zapanować.

Auto na akumulator dla 4-latka
Czteroletnim pociechom możemy już sprawić nieco większy pojazd, który będzie również szybszy. Pamiętajmy, żeby zwracać uwagę na maksymalną ładowność samochodu oraz jego gabaryty. Maluchy w wieku 4 lat co prawda lepiej orientują się w technice jeżdżenia, jednak pojazd taki nie powinien rozpędzać się do dużych prędkości. Z tego powodu proponujemy auta z jednym silnikiem, który napędza jedynie tylną oś.

Auto na akumulator dla 5-latka
5-latkowie mogą oczekiwać od samochodu na akumulator nieco większych możliwości niż ich młodsi bracia i siostry. Wybierając auto, możemy pokusić się o dwa mniejsze silniki elektryczne, z których jeden będzie napędzał przednie koła, a drugi tylne.

Auto na akumulator dla 6-latka
Dzieciom w wieku 6 lat na pewno spodobają się trochę mocniejsze pojazdy. 2 duże silniki elektryczne, rasowy wygląd pojazdu oraz spora moc, pozwalająca rozpędzać się nawet do 10 km/h, z pewnością przypadnie pociechom do gustu. W tego rodzaju autach dla starszych dzieci często występują już skrzynie biegów i pasy bezpieczeństwa.

Auto na akumulator dla 10-latka
Auta dla 10-latków to prawdziwe rarytasy wśród samochodów elektrycznych dla dzieci i należą do największych tego typu pojazdów na rynku. Pamiętajmy jednak, że nie każdy 10-latek zmieści się w zabawkowy samochód, dlatego należy sprawdzić maksymalny udźwig pojazdu. Większość standardowych aut elektrycznych posiada udźwig aż do 50 kg.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *