3 powody, by kupić aluminiowy grzejnik?

Kiedy kupujemy grzejnik łazienkowy, nasz wybór z reguły pada na prosty, biały model drabinkowy, umożliwiający suszenie ręczników. Jednak obecnie istnieje o wiele więcej opcji, które pozwalają na stworzenie bardziej stylowych wnętrz. Można się o tym przekonać przeglądając ofertę sklepu internetowego Iterma.pl znajdująca się na stronie http://iterma.pl/grzejniki-dekoracyjne/1/2/. Prawdopodobnie niewiele osób zastanawia się, z jakiego materiału są wykonane grzejniki. Tymczasem, metal użyty do produkcji grzejnika może mieć większy wpływ na jego wydajność, niż myślimy. Oprócz zwykłe stali bardzo popularna jest obecnie stal nierdzewna, żeliwo oraz aluminium. Grzejniki aluminiowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ posiadają wiele zalet.

Energooszczędność
Aluminium jest doskonałym przewodnikiem ciepła, co czyni je doskonałym metalem do produkcji grzejników. Ponieważ aluminium dobrze przewodzi ciepło, grzejniki aluminiowe szybciej osiągają pożądaną temperaturę, niż grzejniki wykonane z innych materiałów. Może to mieć bardzo pozytywny wpływ na rachunki za ogrzewanie, ponieważ potrzeba mniej energii, aby grzejnik osiągnął optymalną temperaturę. W procesie ogrzewania grzejników nie tylko zużyjemy mniej energii, ale również mniej wody. To fantastyczny powód do wymiany grzejników na modele aluminiowe.

Lekkość
Aluminium jest bardzo lekkim metalem w porównaniu do np. stali nierdzewnej, która jest 2, 5 razy gęstsza, a zatem o wiele cięższa. Waga aluminium zapewnia szereg korzyści. Jedną z głównych jest łatwość transportu oraz montażu. Inne grzejniki, wykonane z cięższych metali, mogą wymagać większej liczby osób do przeniesienia ich do domu, wniesienia po schodach lub umieszczenia przy odpowiedniej ścianie. Aluminiowy grzejnik jest zwykle wystarczająco lekki, aby hydraulik mógł go sam przenieść i zainstalować.

Łatwość kształtowania
Stal jest bardzo twardym i sprężystym metalem, jednak nie można jej zginać, kształtować i manipulować nią taki sposób, jak aluminium. Giętkie właściwości aluminium umożliwiają formowanie go w znacznie bardziej kreatywne kształty i formy. Dzięki temu mogą powstawać niezwykle atrakcyjne wzory grzejników. Porównując grzejnik aluminiowy z grzejnikiem stalowym z łatwością stwierdzimy, który jest, który. Wszystkie grzejniki posiadające wygładzone, zaokrąglone, zakrzywione lub inne ekstrawaganckie kształty, prawie na pewno będą wykonane z aluminium.

Źródło: https://www.kermi.pl/ogrzewanie-pomieszczen/produkty/grzejniki/

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *