Jak dbać o włosy, regularnie chodząc na basen?

Systematyczne uczęszczanie na basen wiąże się z dbałością o kondycję, piękną sylwetkę i dobre samopoczucie. Sport bowiem sprawia bardzo wiele przyjemności i pomaga się zrelaksować. Z drugiej jednakże strony, regularne pływanie i kontakt z chlorowaną wodą może negatywnie wpływać na nasze włosy. W poniższym artykule postaramy się jednak udzielić kilku porad, które pozwolą włosy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem chloru.

Pierwszym krokiem, jest dobór odpowiedniego, pasującego czepka. Panie najczęściej nie wiedzą, czy zdecydować się na czepek materiałowy, gumowy czy silikonowy. Jeśli pływamy z głową powyżej powierzchni wody, możemy pozostać po czepku materiałowym, który nie jest do końca szczelny i będzie przepuszczać wodę oraz pęcherzyki powietrza. W innym przypadku, dogodnym rozwiązaniem byłby czepek silikonowy. Czepek ten będzie nie tylko o wiele bardziej szczelny, ale układać się on będzie do kształtu głowy. Czepki wykonane z gumy natomiast byłyby najgorszym wyjściem, ponieważ zakładając je lub zdejmując, może się to wiązać z wyrywaniem dużej ilości włosów.

Poza czepkiem, można zabezpieczyć włosy poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Nie uda się przecież ochronić ich inaczej przed wpływem chloru. Można rozpocząć od nałożenia olejku kokosowego, arganowego czy olejku z makadamii. Zamiast olejku można także zastosować odpowiednią odżywkę. Włosy powinno się także w pewien sposób ułożyć, by czepek ich nie ciągnął i nie niszczył. Najlepiej byłoby więc upiąć je u górnej części głowy, ponieważ znacznie wtedy ograniczamy możliwość kontaktu wody z fryzurą.

Po odwiedzaniu basenu powinno się umyć włosy, stosując delikatne szampony. Poza tym, powinno się dokładnie je spłukać wodą, by spłukać cały chlor, który może włosy wysuszać. Po ich dokładnym umyciu, można także spróbować nałożyć odżywkę nawilżająca, która sprawi, że włosy będą łatwiejsze w rozczesywaniu.

Jeśli istnieje taka możliwość, warto jest zrezygnować z suszarki, ponieważ jej codzienne stosowanie także może niszczyć strukturę włosów, jednakże jeśli musi być już wykorzystana, należy sięgnąć po kosmetyki termoochronne www.pracowniafryzjerska.com.pl.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *