Najbardziej popularne typy lamp ogrodowych

Jeżeli pragniemy urządzić atrakcyjną pod względem wizualnym oraz funkcjonalną przestrzeń ogrodową, musimy odpowiednio wybrać i rozplanować oświetlenie ogrodowe. Rozmaite źródła światła sprawiają, że ogród staje się piękniejszy, bardziej komfortowy i bezpieczniejszy. Wybór lamp ogrodowych uzależniony jest od wielu czynników. Należy brać pod uwagę między innymi powierzchnię, charakter oraz stylistykę ogrodu.

Sklepy z oświetleniem, również te działające online np. lumos.shop.pl oferują nam niezwykle szeroki asortyment oświetlenia ogrodowego. To, ile lamp wybierzemy, uzależnione jest zarówno od tego, jak duży jest ogród oraz w jaki sposób chcemy go oświetlić. Niektórzy decydują się na oświetlenie jedynie strategicznych punktów ogrodu takich, jak ścieżki czy altana, inni chcą, aby lampy obejmowały swoim zasięgiem cały ogród. Duże znaczenie ma również funkcja, jaką ma spełniać ogród. Warto zastanowić się czy ma być on miejscem reprezentacyjnym, w którym urządzamy imprezy, czy może przestrzenią do rekreacji lub wypoczynku.

Wśród wielu rodzajów lamp zewnętrznych istnieje kilka, szczególnie popularnych i najczęściej wybieranych. Należą do nich przede wszystkim lampy niskie, których głównym zadaniem jest oświetlanie alejek i ścieżek. Czasami ustawia się je w pobliżu tych elementów architektury ogrodowej, na które chcemy zwrócić uwagę. Niskie stylizowane lamy to również ozdoba sama w sobie. Do oświetlania alejek używa się też lamp średnich. Lampy wysokie polecane są głównie ze względów bezpieczeństwa. Doskonale oświetlają nawet duże przestrzenie ogrodowe. Dzięki nim ogród może być miejscem przyjaznym i bezpiecznym, również po zmroku. Na tarasy doskonale nadają się kinkiety oraz klimatyczne latarenki, które potrafią stworzyć fantastyczny nastrój. Kinkietami można oświetlić także elewację budynku.

Źródło: http://blog.superlampy.pl

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *