Funkcjonowanie nowoczesnej pralni

Dostępne na rynku usługi pralnicze w niczym nie przypominają dawnych pralni . Dziś nawet małe pralnie są nowoczesnymi zakładami kompleksowych usług pralniczych, gdzie znajdziemy nowoczesną technologię, nowoczesne maszyny, akcesoria, logistykę i profesjonalny serwis maszyn pralniczych.

Oczywiście funkcjonowanie średniej wielkości pralni obsługującej indywidualnych klientów różni się i to znacznie od wielkich przemysłowych pralni obsługujących na przykład szpitale, kopalnie, hotele czy inne duże obiekty, bo skala działalności jest nieporównywalna, ale w każdej bez wyjątku pralni znajdziemy dziś pełne nowoczesne wyposażenie na które składają się między innymi – pralnice do prania wodnego, pralnico wirówki, suszarki, wirówki, magle, agregaty chemiczne do czyszczenia chemicznego, prasy, stoły do prasowania i stoły detaszerskie, żelazka, wytwornice pary, wózki, manekiny, wieszaki różnego rodzaju, transportery wieszakowe, urządzenia do dezynfekcji, znakowania, pakowania, oraz wiele, wiele innych akcesoriów pralniczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania pralni. Oczywiście niezbędna jest fachowa obsługa i rzetelny serwis maszyn pralniczych, bo skomplikowane, naszpikowane elektroniką maszyny pralnicze wymagają w razie awarii serwisu maszyn pralniczych na odpowiednio wysokim poziomie profesjonalizmu. Poza tym szybki i skuteczny serwis maszyn pralniczych pomniejszy ewentualne straty spowodowane przestojem. W mniejszych pralniach awaria nie musi powodować całkowitego zatrzymania działalności pralni do czasu usunięcia awarii, bo tam często urządzenia nie są ze sobą ściśle połączone i jest możliwość ich zastąpienia. Natomiast w wielkich, komercyjnych, przemysłowych pralniach, gdzie w większości działają tak zwane tunele pralnicze, które zespalają działanie wielu segmentów procesu technologicznego prania, awaria oznacza natychmiastowy przestój i bardzo duże straty finansowe. Dlatego dobry i przede wszystkim zawsze gotowy do pracy, serwis maszyn pralniczych, jest niezwykle istotny. Wielkie, nowoczesne pralnie, albo zatrudniają na stałe fachowców, którzy na bieżąco usuwają ewentualne awarie, albo zatrudniają zewnętrzny serwis maszyn pralniczych, który jest do dyspozycji na okrągło całą dobę. Ta druga opcja, czyli korzystnie z usług firmy zewnętrznej, pozwala nieco zmniejszyć koszty.

W prawidłowym funkcjonowaniu nowoczesnej pralni nie tylko maszyny pralnicze są ważne. Równie ważna jest obsługa, czyli po prostu praca ludzi. Na każdym etapie procesu technologicznego prania i na sucho i na mokro, potrzebny jest dobrze wyszkolony fachowiec. To już nie są proste czynności, które przy odrobinie wysiłku może wykonać każdy, to obsługa nowoczesnego procesu usług pralniczych, która wymaga wiedzy i doświadczenia i dlatego pracownicy muszą być profesjonalnie wyszkoleni.

Akcesoria do pralni

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *